وبلاگ فروشگاه اینترنتی پری‌نگار

یوگا صورت یک تکنیک طبیعی ضد پیری و افتادگی پوست

نوشته شده توسط پری نگار در 1402/5/12

یوگای صورت به عنوان یک تکنیک طبیعی ضد پیری محبوبیت زیادی پیدا کرده است. از تمرینات هدفمند صورت برای بلند کردن، تقویت و مستحکم کردن عضلات صورت استفاده می شود. یوگای صورت که به طور منظم انجام می شود می تواند چین و چروک ها را کاهش دهد، پوست را سفت کند، آثار استرس را از بین ببرد و زیبایی را افزایش دهد.

مفهوم یوگای صورت این است که حرکت مکرر و تمرین دادن ماهیچه های صورت، درست مانند انجام حرکات کرانچ برای عضلات شکم، حالت ایجاد می کند. ماساژ، گردش خون را تقویت می کند و اکسیژن و مواد مغذی را به پوست جهت شاداب نگه داشتن می رساند. حرکات کششی باعث افزایش حالت ارتجاعی و کشیده شدن ماهیچه هایی می شود که از حالت مطلوب طبیعی خارج شده اند و منجر به چین و چروک شده اند.

در زیر پنج تمرین و تکنیک یوگای صورت وجود دارد که باید امتحان کنید:

  1. شیر - دهان را کاملا باز کنید و زبان را بیرون بیاورید. 10 ثانیه نگه دارید. 5 بار تکرار کنید. این تمرین خط فک را تقویت می کند.
  2. ماساژ صاف کننده - از انگشتان خود برای ماساژ ملایم با استفاده از کرم و با حرکات رو به بالا استفاده کنید. فشار کمی اعمال کنید و جریان پوست را تقویت و تحریک کنید. این تمرین زیبایی را افزایش می دهد.
  3. صاف کننده پیشانی - کف دست ها را روی پیشانی قرار دهید و از قسمت مغزی به سمت بیرون بکشید و در کل قسمت پیشانی انجام و تکرار کنید. این تمرین تنش را کاهش می دهد.
  4. یوگا چشم - چشم ها را به آرامی ببندید. به چپ، راست، بالا و پایین نگاه کنید. چشم ها را در یک دایره بچرخانید سپس در جهت مخالف تکرار کنید. این تمرین فشار چشم را کاهش می دهد.
  5. کشش گردن - چانه را به سمت سینه بیندازید و به آرامی نگه دارید. به آرامی سر را به پهلو کج کنید و گردن را بلند کنید. به جلوگیری از عوارض گردن شامل موارد پوستی کمک می کند.

سعی کنید 5 دقیقه یوگای صورت را صبح و قبل از خواب انجام دهید. صبور باشید زیرا دیدن نتایج زمان می برد. برای تقویت اثر با ماساژورهای صورت یا ابزارهای گواشا ترکیب کنید. در معرض آفتاب بودن، سیگار کشیدن، اخم کردن را محدود کنید زیرا باعث کاهش کلاژن و الاستین پوست می شوند.

به طور خلاصه، یوگای صورت می تواند نواحی افتادگی را مستحکم کند، خطوط ریز را صاف کند و استرس صورت را کاهش دهد. یک تمرین منظم و مداوم با جوانسازی بیش از 50 ماهیچه صورت و گردن منجر به داشتن پوستی زیبا و جوان تر می شود.

# صورت

نظرات


من یوگای صورت انجام میدم وبسیار راضیم،ممنون از آموزشهای خوب شما

1402/5/12

نظرات شما