وبلاگ فروشگاه اینترنتی پری‌نگار

استفاده از آب لیمو برای روشن کردن مو

نوشته شده توسط پری نگار در 1402/5/14

استفاده از آب لیمو برای روشن‌کردن طبیعی موها مدت‌هاست که یک روش خانگی برای نسل‌ها بوده است. اسید سیتریک موجود در لیمو دارای یک اثر سفید کننده است که می تواند به مرور زمان با استفاده مداوم رنگ مو را روشن کند. با این حال، کارشناسان هشدار می‌دهند که خطراتی وجود دارد که قبل از امتحان کردن این روش باید بدانید.

  • استفاده از آب لیمو مستقیم روی مو، به خصوص به صورت غلیظ، می تواند باعث خشکی و آسیب قابل توجهی شود. اسیدیته بالا کوتیکول مو را از بین می‌برد و روغن‌های طبیعی که از تارهای مو محافظت و تغذیه می‌کنند را از بین می‌برد. این کار موها را به شدت مستعد شکستن و شکافتن انتهایی (موخوره) می‌کند.
  • آب لیمو اثری مشابه سفید کننده دارد، زیرا رنگدانه ملانین را که رنگ مو را تولید می کند، از بین می برد. اما این روند خشن یکپارچگی ساختاری مو را به خطر می اندازد. اثر سفید کننده نیز غیرقابل پیش بینی و ناهموار است و اغلب منجر به لکه دار شدن مو می شود.
  • متخصصان پوست توصیه می کنند قبل از استفاده از آب لیمو روی کل سر خود یک آزمایش دقیق انجام دهید. با محلول بسیار رقیق شده شروع کنید - 1 قسمت آب لیمو به 8 قسمت آب. برای هرگونه سوزش، یا واکنش نامطلوبی که نشان دهنده حساسیت است، دقت به خرج دهید.
  • هرگز آب لیمو را به موهای تحت عملیات شیمیایی قرار گرفته یا رنگ شده که به ویژه آسیب پذیر هستند، نمالید. برهمکنش با باقی مانده های شیمیایی می تواند نتایج غیرمنتظره ای ایجاد کند.

برخی از نکات ایمنی در صورت تلاش برای روشن کردن مو با آب لیمو عبارتند از:

  1. از لیموترش تازه استفاده کنید و آب آن را به میزان قابل توجهی رقیق کنید
  2. ابتدا یک تست برای بررسی تحریک انجام دهید
  3. فقط روی موهای تمیز و خشک بمالید و از پوست سر خودداری کنید
  4. کاملاً بشویید و با نرم کننده دنبال کنید
  5. حداکثر یک بار در ماه محدود کنید
  6. برای استفاده از دستکش استفاده کنید و پس از آن در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار نگیرید

در حالی که آب لیمو طبیعی است، در صورت استفاده نادرست می تواند مضر باشد. برای انتخاب گزینه های ایمن تر برای روشن کردن مو با یک رنگ شناس حرفه ای مشورت کنید. استفاده از لیمو باعث خشکی، شکستگی و نتایج ناهموار و لکه دار می شود. در صورت تلاش برای این روش خانگی با احتیاط انجام دهید.

# مو

نظرات


هیچ وقت نشنیده بودم،حتما امتحان میکنم ،ممنون از زحمات شما

1402/5/19

نظرات شما