وبلاگ فروشگاه اینترنتی پری‌نگار

فواید روغن نارگیل برای پوست و مو

نوشته شده توسط پری نگار در 1402/5/27

این مطلب به فواید بی‌شمار روغن نارگیل برای مو، پوست و سایر کاربردهای آن اشاره می‌کند. روغن نارگیل تقریباً به طور کامل از اسیدهای چرب تشکیل شده است که به آن خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی عالی می دهد.

  • برای مراقبت از مو، مالیدن روغن نارگیل به مو و پوست سر در طول شب می تواند از دست دادن پروتئین را کاهش دهد و موهای آسیب دیده و خشک را تغذیه کند. همچنین به دلیل توانایی روغن نارگیل در نفوذ به ساقه مو، از کاهش رطوبت مو شکنندگی جلوگیری می‌کند. برای استفاده به عنوان یک محصول حالت دهنده، مقدار کمی روغن نارگیل می تواند موخوره را درمان کند، به مو زیبایی ببخشد و به دلیل خاصیت نرم کنندگی از ریزش و شکاف انتهایی (موخوره) جلوگیری کند.
  • روی پوست، روغن نارگیل برای پوست های بسیار خشک بسیار مرطوب کننده و تسکین دهنده است. می تواند به طور موقت چین و چروک ها و خطوط ریز را پر کند و ظاهری صاف به پوست بدهد. روغن نارگیل همچنین به عنوان یک پاک کننده آرایش، حتی برای ریمل ضد آب، بدون تحریک پوست حساس عمل می کند. به دلیل خواص ضد میکروبی که دارد، یک مرهم موثر راش پوشک ایجاد می کند. همچنین روغن نارگیل به عنوان یک مرطوب کننده پس از اصلاح برای مردان توصیه می‌شود زیرا غیر چرب و در عین حال آبرسان است.

برخی از کاربردهای موثر روغن نارگیل عبارتند از:

  1. استفاده از آن برای پاک کردن مواد چسبیده آرایشی روی لوازم آرایش
  2. مخلوط کردن آن با هایلایتر پودری برای ایجاد یک کرم روشن کننده کاملا طبیعی
  3.  استفاده از آن روی کوتیکول ها برای نرم کردن آنها
  4. مزایای بهداشت دهان و دندان و استفاده از آن به عنوان یک دئودورانت طبیعی.

روغن نارگیل تصفیه شده رایحه ای ندارد و آن را برای مصارف بیشتر مناسب می کند، در حالی که روغن نارگیل بکر رایحه نارگیل مشخصی دارد. تست پچ برای بررسی آلرژی نیز توصیه می شود. به طور کلی، روغن نارگیل به عنوان یک محصول زیبایی مقرون به صرفه و همه کاره با کاربردهای فراوانی است.

# مو

نظرات


روغن نارگیل دارم ولی نمی دونستم اینقدر برای پوست ومو خوبه،استفاده میکنم ،خیییلی ممنون

1402/5/27

نظرات شما