وبلاگ فروشگاه اینترنتی پری‌نگار

روال مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان

نوشته شده توسط پری نگار در 1402/6/30

با سردتر و خشک شدن هوا، زمان آن فرا رسیده است که روال مراقبت از پوست خود را تنظیم مجدد کنید تا پوستتان در پاییز به بهترین شکل ممکن باشد. در این مطلب چند نکته از متخصصان پوست در مورد چگونگی تغییر روال مراقبت از پوست در پاییز آورده شده است.

  • از مرطوب‌کننده‌های سنگین‌تر استفاده کنید- به دنبال مرطوب‌کننده‌ای باشید که برای پوست‌های خشک فرموله شده است که حاوی ترکیبات آبرسانی به پوست مانند هیالورونیک اسید، سرامیدها و گلیسیرین باشد. پس از شستشو در حالی که پوست شما هنوز مرطوب است از مرطوب کننده استفاده کنید. مواد انسدادی مانند وازلین نیز به آب بندی رطوبت کمک می کنند.
  • کمتر لایه برداری کنید - هدف جلوگیری از خشکی و تحریک است. اسکراب ها و لایه بردارها را کاهش دهید و 2 تا 3 بار در هفته از لایه بردارهای ملایم تر مانند اسید لاکتیک استفاده کنید. همیشه بعد از لایه‌برداری پوست را مرطوب کنید.
  • از دستگاه مرطوب‌کننده هوا استفاده کنید - استفاده از دستگاه مرطوب‌کننده در خانه و محل کار، رطوبت را به هوا باز می‌گرداند تا از خشک شدن پوست شما جلوگیری کند. سعی کنید رطوبت را در حدود 30 الی 50 درصد نگه دارید.
  • از سرم بیشتر استفاده کنید - سرم‌های حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C به پوست شما آبرسانی بیشتری می‌رسانند. قبل از مرطوب کننده از سرم هیالورونیک اسید استفاده کنید.
  • آب بیشتری بنوشید - هیدراته ماندن با آب و مایعات به تغذیه پوست از درون کمک می کند. روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید.
  • زمان کوتاه‌تری دوش بگیرید - آب داغ همراه با هوای خشک می‌تواند پوست را کم‌آب کند. دوش گرفتن را حداکثر به 5 تا 10 دقیقه با آب ولرم محدود کنید.
  • روغن صورت غنی تری انتخاب کنید - روغن ها یک سد محافظ برای پوست ایجاد می کنند. از روغن صورت تهیه شده از مواد مغذی مانند زیتون، آووکادو، جوجوبا یا روغن آرگان در شب استفاده کنید.
  • محافظت با SPF - ضد آفتاب هنوز حیاتی است. به دنبال SPF 30 یا بالاتر باشید که حاوی مواد آبرسان پوست مانند اسید هیالورونیک اسید باشد. کرم ضد آفتاب را به عنوان آخرین مرحله در برنامه صبحگاهی خود استفاده کنید.
  • اضافه کردن یک کرم شب - به دنبال فرمول کرم شب حاوی کره شی، سرامیدها و اسکوالان باشید. قبل از خواب آن را به پوست بمالید تا با پوستی نرم و مرطوب از خواب بیدار شوید.

با انجام چند تغییر ساده در روال خود، پوست شما حتی با سردتر و خشک شدن هوا، انعطاف پذیر و مرطوب می ماند. روی هیدراتاسیون و حفظ رطوبت به عنوان بخش اصلی روال مراقبت از پوست خود در پاییز و زمستان تمرکز کنید.

 

# پوست

نظرات


نظرات شما